Төрийн шагнал, урамшуулал
Төрийн шагнал, урамшуулал

Монголын явган алхалтын холбоо, салбар байгууллагуудын зүгээс төрийн болон бусад байгууллагын одон, медаль, шагнал, урамшилд шилдэг гишүүдээ тодорхойлон урамшуулдаг бөгөөд доорх нэр бүхий гишүүд нь тус холбооны шугамаар шагнагдсан байна. 

"Биеийн тамир, спортын тэргүүний ажилтан" цол тэмдэг:

  1. Цэнджав БАЯРХҮҮ
  2. Энхбаяр ЧОЙСҮРЭН
  3. Ганболд АЛТАНСҮХ
  4. Буриад СҮРЭН
  5. Дашжав МАНДАХСАН
  6. Алтангэрэл МӨНХЖАРГАЛ
  7. Жаргалсайхан ТУЛГА
  8. Жаргалсайхан ГАНЦЭЦЭГ

"Эрүүлийг хамгаалахын тэргүүний ажилтан" цол тэмдэг:

  1. Журай АЛТАНЦЭЦЭГ
  2. Санжмятав БАЯРСАЙХАН
  3. Довдонсамбуу ДАШЛХАМ
  4. Санжаа САРАНТУЯА
  5. Сугар БАТ-ЭРДЭНЭ

Монгол Улсын Ерөнхийлөгчийн шагнал, одон, медаль:

  1. Рэнцэн БАТХИШИГ - Ардчилсан хувьсгалын 30 жилийн ойн медаль
  2. Сономбалжир АЛТАНТУЯА - Ардчилсан хувьсгалын 30 жилийн ойн медаль
  3. Дорж ЦЭВЭГЖАВ - Алтан гадас одон

Нийгмийн эрүүл мэндийн элч / Нийгмийн эрүүл мэндийн үндэсний төвийн "Хүндэт тэмдэг":

  1. Энхбаяр ЧОЙСҮРЭН

Нийгмийн эрүүл мэндийн үндэсний төвийн "Талархлын бичиг":

  1. Энхбаяр ЧОЙСҮРЭН
  2. Самдан БАТБОЛД
  3. Ганболд АЛТАНСҮХ
  4. Цэнджав БАЯРХҮҮ
  5. Жаргалсайхан ТУЛГА
  6. Лхагвасүрэн МӨНХЗУЛ
  7. Уранчимэг МӨНГӨНЦЭЦЭГ
  8. Базаргүр ГАНТУЛГА
  9. Жаргалмаа БЭХБОЛД
  10. Ноомой ПҮРЭВДАШ
  11. Дашжав МАНДАХСАН
  12. Далхжав БОЛОРЦЭЦЭГ
  13. Алтангэрэл МӨНХЖАРГАЛ
  14. Сайндай ХАНДХҮҮ
  15. Галбадрах БОЛОРТУЯА
  16. Найдан БАЯРМАГНАЙ
  17. Цэвэгмид ЛХАГВАБАТ
  18. Хүрэлбаатар УРАНГОО
  19. Баатар БОЛОР-ЭРДЭНЭ
  20. Батсуурь САРАН
  21. Ишгэн ХҮРЭЛЧУЛУУН
  22. Ганбат ЦЭЦГЭЭ 
  23. Батмөнх НАСАНЖАРГАЛ 
  24. Жаргалсайхан ТУЛГА 
  25. Самдан БАТБОЛД 
  26. Гончигдорж НАЦАГДОРЖ 
  27. Ухнаа БАЙГАЛЬТУУЛ 
  28. Пүрэвсүрэн МӨНХЖАРГАЛ 
  29. Моломжамц НЯМСҮРЭН 
  30. Нямбуу ДАГВАСҮРЭН 
  31. Хүрэл БЯМБАДОРЖ 
  32. Өлзийбат ТУНГАЛАГТУЯА 

Нийгмийн эрүүл мэндийн "Үлгэр жишээ алхагч" батламж, 90 жилийн ойн хүндэт тэмдэг:

  1. Доржбат АМГАЛАН
  2. Цэрэнпүрэв МӨНХЗУЛ
  3. Жураа БАТСҮХ
  4. Адьяа ГАНДИЙМАА
  5. Эрдэнэбат ИЧИНХОРЛОО
  6. Гончигдорж НАЦАГДОРЖ
  7. Ганбат ЦЭЦГЭЭ
  8. Ганхуяг ОТГОНЧИМЭГ
  9. Мягмаржав ВАНДАНХҮҮ
  10. Лувсандаш ГАНБААТАР
  11. Доржготов ТУЯА
  12. Галсан НАНСАЛМАА
  13. Цэсрэн ДЭЛГЭРСУУРЬ
  14. Түдэв ХИШИГТОГТОХ

Нийслэлийн аялал жуулчлалын газрын "Талархлын бичиг":

  1. Лхагвасүрэн МӨНХЗУЛ
  2. Жанчив БАДРАЛ
  3. Нямаа УРТНАСАН
  4. Санжаа БАТДЭЛГЭР
  5. Пэлжидмаа БУЯННЭМЭХ
  6. Жамбалдорж БАТЛХАМ
  7. Дорж ДЭЛГЭРТУЯА
  8. Эрдэнэбат ИЧИНХОРЛОО
  9. Мөнхөө НАРМАНДАХ
  10. Самбуу СУТБИЛЭГ
  11. Цэрэнбадам БУЯНАА
  12. Төмөрбаатар БОЛОРЦЭЦЭГ

Биеийн тамир, спортын улсын хорооны "Жуух бичиг":

  1. Далхжав БОЛОРЦЭЦЭГ
  2. Руубазар ЦЭРЭНЧИМЭД
  3. Гомбодорж БАДАМЦЭЦЭГ
  4. Алтангэрэл БОЛДСҮХ
  5. Самдан БАТБОЛД
  6. Жаргалсайхан ТУЛГА
  7. Ганбат ЦЭЦГЭЭ 
  8. Батмөнх НАСАНЖАРГАЛ
  9. Галсан НАНСАЛМАА
  10. Сугар БАТ-ЭРДЭНЭ
  11. Нанжид ҮЗМЭЭ
  12. Моломжав НЯМСҮРЭН
  13. Буянтогтох ОТГОНБАЯР
  14. Дамдинсүрэн БАТХУЯГ
  15. Мягмаржав ВАНДАНХҮҮ
  16. Цэвэгмид ЛХАГВАБАТ
  17. Найдан БАЯРМАГНАЙ
  18. ЯН ВЫТОПИЛ

Биеийн тамир, спортын улсын хорооны "Талархлын бичиг":

  1. Самдан БАТБОЛД 
  2. Гончигдорж НАЦАГДОРЖ 
  3. Ухнаа БАЙГАЛЬТУУЛ 
  4. Пүрэвсүрэн МӨНХЖАРГАЛ 
  5. Моломжамц НЯМСҮРЭН 
  6. Нямбуу ДАГВАСҮРЭН 
  7. Хүрэл БЯМБАДОРЖ 
  8. Өлзийбат ТУНГАЛАГТУЯА 
  9. Цэсрэн ДЭЛГЭРСУУРЬ
  10. Түдэв ХИШИГТОГТОХ
  11. Ганбат ЦЭЦГЭЭ
  12. Хүрэл БЯМБАДОРЖ
  13. Жаргалсайхан ТУЛГА
  14. Моломжав НЯМСҮРЭН
  15. Нямаасүрэн МӨНХТУЯА
  16. Цэрэнпүрэв МӨНХЗУЛ х 2
  17. Руубазар ЦЭРЭНЧИМЭД
  18. Санжмятав БАЯРСАЙХАН
  19. Дамдинсүрэн БАТХУЯГ
  20. Мөнхбат ГЭРЭЛМАА

Биеийн тамир, спортын салбарын 100 жилийн ойн медаль:

  1. Баатар БОЛОР-ЭРДЭНЭ
Засгийн газар, Эрүүл Мэндийн Яамны "Талархлын бичиг":
  1. Энхбаяр ЧОЙСҮРЭН
  2. Самдан БАТБОЛД
  3. Ганболд АЛТАНСҮХ
  4. Цэнджав БАЯРХҮҮ
  5. Жаргалсайхан ТУЛГА
  6. Лхагвасүрэн МӨНХЗУЛ
  7. Уранчимэг МӨНГӨНЦЭЦЭГ
  8. Базаргүр ГАНТУЛГА

Төрийн бус байгууллага, холбоодын шагнал

  1. Цэдэндорж ЭНХЧИМЭГ - МЗХ-ны Багшийн алдар медаль
  2. Бямбаа АРИУНТУЯА - МЗХ-ны Залуу үеийг халамжлан хүмүүжүүлэгч медаль
  3. Дамиран БАТТУЛГА - МЗХ-ны Хөдөлмөрийн алдар медаль
  4. Цэнджав БАЯРХҮҮ - МЗХ-ны Хөдөлмөрийн алдар медаль
  5. Төмөрбаатар БОЛОРЦЭЦЭГ - МЭХ-ны Дурсгалын тэмдэг
  6. Professor KIM GWI GON - МЗХ-ны Залуу үеийг халамжлан хүмүүжүүлэгч медаль

Нийслэл, аймаг, дүүргийн шагнал

  1. Сүхбаатар ЦЭЦЭГМАА - Хан-Уул дүүргийн "Хүндэт тэмдэг"
  2. Энхбаяр ЧОЙСҮРЭН - Хан-Уул дүүргийн "Хүндэт тэмдэг"
  3. Сугар БАТ-ЭРДЭНЭ - Хан-Уул дүүргийн "Хүндэт тэмдэг"
  4. Журай АЛТАНЦЭЦЭГ - Увс аймгийн "Хүндэт тэмдэг"
  5. Сайндай ХАНДХҮҮ - Увс аймгийн "Хүндэт тэмдэг"
  6. Лувсан НАНСАЛМАА - Төв аймгийн 100 жилийн ойн медаль
  7. Хүрэл БЯМБАДОРЖ - Төв аймгийн 100 жилийн ойн медаль
  8. Мөнхбат ГЭРЭЛМАА - Орхон аймаг, Баян-Өндөр сумын Засаг даргын "Жуух бичиг"
  9. Дашдаваа ДАВААСҮРЭН - Орхон аймаг, Баян-Өндөр сумын Засаг даргын "Жуух бичиг"

Аймаг, дүүргийн Биеийн тамир, спортын хорооны шагнал

  1. Ганбат ЦЭЦГЭЭ - ДГА-ын БТСГ-ын өргөмжлөл
  2. Батмөнх НАСАНЖАРГАЛ - ДГА-ын БТСГ-ын өргөмжлөл
  3. Жаргалсайхан ТУЛГА - ДГА-ын БТСГ-ын талархал
  4. Самдан БАТБОЛД - ДГА-ын БТСГ-ын талархал
  5. Гончигдорж НАЦАГДОРЖ - ДГА-ын БТСГ-ын өргөмжлөл
  6. Ухнаа БАЙГАЛЬТУУЛ - ДГА-ын БТСГ-ын өргөмжлөл
  7. Пүрэвсүрэн МӨНХЖАРГАЛ - ДГА-ын БТСГ-ын өргөмжлөл
  8. Моломжамц НЯМСҮРЭН - ДГА-ын БТСГ-ын талархал
  9. Нямбуу ДАГВАСҮРЭН - ДГА-ын БТСГ-ын талархал
  10. Хүрэл БЯМБАДОРЖ - ДГА-ын БТСГ-ын талархал
  11. Өлзийбат ТУНГАЛАГТУЯА - ДГА-ын БТСГ-ын талархал