Тугтан гишүүн
Тугтан гишүүн

"Тугтан" гишүүн гэж хэн бэ?

Монголын Явган Алхалтын Холбооны нэр хүндийг өндөрт өргөж, холбооны зорилго, үзэл санааг түгээн дэлгэрүүлж, олон нийтийг эрүүл, идэвхтэй амьдралын хэв маягт уриалан дуудаж, байгаль орчноо хайрлан хамгаалж, өөрийн биеэр үлгэр жишээ үзүүлэгч гишүүнийг Монголын Явган Алхалтын Холбооны тэргүүний нэрэмжит "Тугтан гишүүн"-ээр өргөмжилж тус холбооны тугийг өөртөө хадгалах, мандуулах эрхийг олгодог хүндэт шагнал юм.

Хэрхэн "Тугтан" гишүүн болох вэ?

  • Монголын Явган Алхалтын Холбооны гишүүн байх;

  • Алхалтын арга хэмжээнд идэвхтэй оролцдог байх;

  • Холбооны зохион байгуулж байгаа үйл ажиллагаанд сайн дураараа тусалдаг, зохион байгуулалтад оролцдог, хамтран ажилладаг байх;

  • Холбооны зорилго, үзэл санааг дэмжигч, олон нийтийг эрүүл, идэвхтэй амьдралын хэв маягт уриалагч, байгаль орчноо хайрлан хамгаалагч, өөрийн биеэр үлгэрлэгч байх; 

Холбооны "Тугтан гишүүд" нь:

  1. Руубазар ЦЭРЭНЧИМЭД

  2. Далхжав БОЛОРЦЭЦЭГ

  3. Ганболд АЛТАНСҮХ

  4. Цэрэнбадам БУЯНАА

  5. Жураа БАТСҮХ

  6. Сайндай ХАНДХҮҮ

  7. Алтанцэцэг СҮХТУЛГА

  8. Цэнджав БАЯРХҮҮ (Спортын мастер, Сэлэнгэ)

  9. Жанчив БАДРАЛ (Сэлэнгэ)

  10. Алтангэрэл БОЛДСҮХ

  11. Адъяа ГАНДИЙМАА

  12. Нанжид ҮЗМЭЭ (Хобби клуб)

  13. Журай АЛТАНЦЭЦЭГ

  14. Цэвэгмид ЛХАГВАБАТ (Баянгол)

  15. Санжгүнсэл ОЛОНТҮМЭН (Хан-Уул)

  16. Самдан БАТБОЛД (Спортын мастер)

  17. Жаргалсайхан ТУЛГА (Спортын мастер, Дорноговь)

  18. Уранчимэг МӨНГӨНЦЭЦЭГ

  19. Лхагвасүрэн МӨНХЗУЛ

  20. Базаргүр ГАНТУЛГА 

  21. Энхбаяр ЧОЙСҮРЭН (Спортын мастер, Орхон)

  22. Гатанжав ГАНХУЯГ (НЭМҮТ)

  23. Хүрэлбаатар УРАНГОО (Орхон)

  24. Нямаа УРТНАСАН (Хөвсгөл)

  25. Ёндонжамц БАТЗУЛ (Сэлэнгэ)

  26. Жумдаа ЦЭРЭНЧИМЭД (Спортын мастер, Сэлэнгэ)

  27. Цэрэнпүрэв МӨНХЗУЛ (Хөвсгөл)

  28. Галбадрах МӨНХ-ОД (Баянгол)

  29. Ноомой ПҮРЭВДАШ (Боксын спортын мастер)

  30. Санжаа БАТДЭЛГЭР (Өмнөговь)

  31. Бадарч АНХТУЯА (Хөвсгөл)

  32. Эрдэнэдаш ЛХАМСҮРЭН (Хөвсгөл)

  33. Жүгдэрнамжил ЭНХМАА (Хөвсгөл)

  34. Хүүжий ОТГОНТУЯА (Хөвсгөл)

  35. Дамиран БАТТУЛГА (Увс)

  36. Алтангэрэл МӨНХЖАРГАЛ (Хобби)

  37. Буянтогтох ОТГОНБАЯР (Төв)

  38. Чойжилжав БАТНЯМ (Монгол улсын гавьяат багш, клиник профессор)

  39. Даваалхагва ОЮУНБАЯР (Хэнтий)

  40. Буриад СҮРЭН (Хөтөл)

  41. Банзрагч БАТ-ЭРДЭНЭ (Хөнгөн атлетикийн спортын мастер, Азийн Спортын Их Наадмын шагналт байр, Булган)

  42. Жаргалсайхан ГАНЦЭЦЭГ (Спортын дэд мастер, Хөтөл)

  43. Довдонсамбуу ДАШЛХАМ (Хөвсгөл)

  44. Дамдинсүрэн БАТХУЯГ

  45. Ганбат ЦЭЦГЭЭ (Дорноговь)

  46. Дамдин АРИУН-ЭРДЭНЭ (Сонгинохайрхан)

  47. Баттөмөр ТӨМӨР-ОЧИР (Хан-Уул)

  48. Уваа УРАНЧИМЭГ (Төв, Баянцогт сум)

  49. Моломжав НЯМСҮРЭН (Орхон, Эрдэнэтийн Эрдэнэс клуб)

  50. Мөнхбат ГЭРЭЛМАА (Орхон, Эрдэнэтийн Эрдэнэс клуб)

  51. Гомбо БАТЦЭЦЭГ (Орхон)

  52. Сугар БАТ-ЭРДЭНЭ (Ахмад аялагч, алхагчид клуб)

  53. Дашжав МАНДАХСАН

  54. Эрдэнэбат ИЧИНХОРЛОО (Номтой алхагч хөтөлбөрийн санаачлагч)

  55. Лхагвасүрэн ЭРХЭМБАЯР (13 настай алхагч)

  56. Галсан НАНСАЛМАА (Спортын мастер, Багануур)

  57. Мягмаржав ВАНДАНХҮҮ (Багахангай)

  58. Лувсандаш ГАНБААТАР (Бэлтгэл хурандаа)

  59. Пүрэвсүрэн БЯМБАСҮРЭН

  60. Хөхөө ОТГОНБАЯР (Увс)

  61. Гатав БАСАН (Увс)

  62. Раднаа БАТТУЛГА (Спортын мастер)

  63. Дашдэндэв ОТГОНЦЭЦЭГ (Спортын мастер)

  64. Доржбат АМГАЛАН (Дархан-Уул)

  65. Санжмятав БАЯРСАЙХАН

  66. Дашдаваа ДАВААСҮРЭН (Орхон)

  67. Ганбаатар АРИУНЖАРГАЛ (Япон)

  68. Сүнрэв ГАНБЯМБА (ЗХЖШ)

  69. Ганхуяг ОТГОНЧИМЭГ (Төв аймаг, Эрдэнэ сум)

  70. Занахүү ОДОНЦЭЦЭГ

  71. Нямаасүрэн МӨНХТУЯА

  72. Батсуурь САРАН

  73. Чимэддорж УРАН (Ахмад аялагч, алхагчид клуб)

  74. Оролзод ЭРДЭНЭБИЛЭГ (Ахмад аялагч, алхагчид клуб)

  75. Пүрэвдулам ЭРДЭНЭБИЛЭГ (Ахмад аялагч, алхагчид клуб)

  76. Вандан АЛТАНЦЭЦЭГ (Ахмад аялагч, алхагчид клуб)

  77. Буяндэлгэр ГАНЦЭЦЭГ

  78. Сүхбаатар ЦЭЦЭГМАА  (Хобби клуб)

  79. Сэрээтэр ПҮРЭВСҮРЭН (Хобби клуб)

  80. Сумъяа УРГАМАЛЦЭЦЭГ (Ахмад явган аялагч, алхагчид клуб)

  81. Дашпунцаг ҮҮРЦАЙХ

  82. Хаянхярваа ЭРДЭНЭПИЛ (Дархан-Уул)

  83. Дорж ЦЭВЭГЖАВ (Орхон)

  84. Лхагва СУГАРСҮРЭН (Ахмад явган аялагч, алхагчид клуб)

  85. Шаравдорж ГАЛЯ (Ахмад явган аялагч, алхагчид клуб)

  86. Нарангэрэл АЛТАНГЭРЭЛ (Сонгинохайрхан)

  87. Дамдинхүү АЛТАНГЭРЭЛ

  88. Вандан ОЮУНГЭРЭЛ (Хобби клуб)

  89. Гомбодорж БАДАМЦЭЦЭГ

  90. Самбуу СУТБИЛЭГ (Хобби клуб)

  91. Од АНАР (Сэлэнгэ)

  92. Содном АЛТАНТАРИА (Ахмад явган аялагч, алхагчид клуб)

  93. Пэлжидмаа БУЯННЭМЭХ

  94. Хоохой БАТЧУЛУУН

  95. Дорж ДЭЛГЭРТУЯА

  96. Содов ЭРДЭНЭТӨГС (Зөв хандлага - Эрхэм андууд клуб)

  97. Шаргаа АМАРЖАРГАЛ (Багахангай)

  98. Төмөрбаатар БОЛОРЦЭЦЭГ (Орхон)

  99. Чулуу БАДАМГЭРЭЛ (Багахангай)

  100. Пүрэвжав УРАНЧИМЭГ (Орхон)

  101. Болдбаатар АНХБАЯР (Дархан-Уул)

  102. Дулмаа ҮҮРИЙНДАВАА (Баянзүрх)

  103. Зэвэг МЯДАГМАА (Ахмад явган аялагч, алхагчид клуб)

  104. Лхагваа ОТГОНБАЯР (Ахмад явган аялагч, алхагчид клуб)