Тугтан гишүүн
Тугтан гишүүн

"Тугтан" гишүүн гэж хэн бэ?

Монголын Явган Алхалтын Холбооны нэр хүндийг өндөрт өргөж, холбооны зорилго, үзэл санааг түгээн дэлгэрүүлж, олон нийтийг эрүүл, идэвхтэй амьдралын хэв маягт уриалан дуудаж, байгаль орчноо хайрлан хамгаалж, өөрийн биеэр үлгэр жишээ үзүүлэгч гишүүнийг Монголын Явган Алхалтын Холбооны тэргүүний нэрэмжит "Тугтан гишүүн"-ээр өргөмжилж тус холбооны тугийг өөртөө хадгалах, мандуулах эрхийг олгодог хүндэт шагнал юм.

Хэрхэн "Тугтан" гишүүн болох вэ?

  • Монголын Явган Алхалтын Холбооны гишүүн байх;
  • Алхалтын арга хэмжээнд идэвхтэй оролцдог байх;
  • Холбооны зохион байгуулж байгаа үйл ажиллагаанд сайн дураараа тусалдаг, зохион байгуулалтад оролцдог, хамтран ажилладаг байх;
  • Холбооны зорилго, үзэл санааг дэмжигч, олон нийтийг эрүүл, идэвхтэй амьдралын хэв маягт уриалагч, байгаль орчноо хайрлан хамгаалагч, өөрийн биеэр үлгэрлэгч байх; 

Одоогоор тус холбооны "Тугтан гишүүд" нь:

  1. Руубазар ЦЭРЭНЧИМЭД
  2. Далхжав БОЛОРЦЭЦЭГ
  3. Ганболд АЛТАНСҮХ
  4. Чингизийн МАВРИЗЕТА
  5. Жураа БАТСҮХ
  6. Сайндай ХАНДХҮҮ
  7. Алтанцэцэг СҮХТУЛГА
  8. Цэнджав БАЯРХҮҮ (Спортын мастер, Сэлэнгэ)
  9. Жанчив БАДРАЛ (Сэлэнгэ)
  10. Алтангэрэл БОЛДСҮХ
  11. Адъяа ГАНДИЙМАА
  12. Журай АЛТАНЦЭЦЭГ
  13. Гомбожав ДАМДИНСҮРЭН
  14. Цэвэгмид ЛХАГВАБАТ
  15. Санжгүнсэл ОЛОНТҮМЭН
  16. Самдан БАТБОЛД (Спортын мастер)
  17. Жаргалсайхан ТУЛГА (Спортын мастер, Дорноговь)
  18. Уранчимэг МӨНГӨНЦЭЦЭГ
  19. Лхагвасүрэн МӨНХЗУЛ
  20. Базаргүр ГАНТУЛГА 
  21. Энхбаяр ЧОЙСҮРЭН (Спортын мастер, Орхон)
  22. Гатанжав ГАНХУЯГ (НЭМҮТ)
  23. Хүрэлбаатар УРАНГОО (Орхон)
  24. Нямаа УРТНАСАН (Хөвсгөл)
  25. Ёндонжамц БАТЗУЛ (Сэлэнгэ)
  26. Жумдаа ЦЭРЭНЧИМЭД (Спортын мастер, Сэлэнгэ)
  27. Цэрэнпүрэв МӨНХЗУЛ (Хөвсгөл)
  28. Галбадрах МӨНХ-ОД
  29. Ноомой ПҮРЭВДАШ (Боксын спортын мастер)
  30. Санжаа БАТДЭЛГЭР (Өмнөговь)
  31. Бадарч АНХТУЯА (Хөвсгөл)
  32. Эрдэнэдаш ЛХАМСҮРЭН (Хөвсгөл)
  33. Жүгдэрнамжил ЭНХМАА (Хөвсгөл)
  34. Хүүжий ОТГОНТУЯА (Хөвсгөл)
  35. Дамиран БАТТУЛГА (Увс)
  36. Алтангэрэл МӨНХЖАРГАЛ 
  37. Буянтогтох ОТГОНБАЯР (Төв)
  38. Чойжилжав БАТНЯМ (Монгол улсын гавьяат багш, клиник профессор)
  39. Даваалхагва ОЮУНБАЯР (Хэнтий)
  40. Буриад СҮРЭН (Хөтөл)
  41. Банзрагч БАТ-ЭРДЭНЭ (Хөнгөн атлетикийн спортын мастер, Азийн Спортын Их Наадмын шагналт байр, Булган)
  42. Жаргалсайхан ГАНЦЭЦЭГ (Спортын дэд мастер, Хөтөл)